Resultat Damer aug19

Tags

Related Posts

Share This

Resultat Damer

Här kommer en uppdaterad version av tiderna. Det visade sig att några löpare bröt efter första varvet och har sprungit igenom målfållan. Detta har medfört att tiden registrerats som sluttid. De är nu borttagna. Vid fler avvikelser. Kontakta oss omgående.

         
Pl. Name Club/City/Country Nr. Tid
1. Tilde Jensen Ryssbergets IK 1086 26:11
2. Ingun Bydinger Sölvesborgs Kommun 2106 27:48
3. Erika Eriksson OnTraining 1117 28:40
4. Jaana Nehez   1142 29:15
5. Anna-Stina Wanby   1137 29:32
6. Sofia Hallberg Bromölla 1091 29:33
7. Anna Lundin Asarum 2086 29:51
8. Sandra Nilsson Sölvesborgs Kommun 2103 30:27
9. Sandra Rantanen Sölvesborgs Kommun 2104 30:27
10. Gunilla Nilsson åhus 2058 30:29
11. Maja Håkansson Olofström 1114 30:43
12. Rebeca Persson HELSINGBORG 2091 30:50
13. Anna Holmqvist Sweden Runners 1066 31:51
14. Madelene Svensson Sweden 1127 32:06
15. Hanna Substyk Bromölla 1088 32:26
16. Alice Bydinger Sölvesborg 1108 32:27
17. Anna Fohlin IF UDD 1062 32:44
18. ann henriksson IF Udd 1099 33:28
19. Liza Velin Fjälkinge 2096 33:51
20. Titti Palmqvist Salong Retro 1094 33:59
21. Alexandra Svensson Kristianstad 1096 34:19
22. Sandra Holmström OnTraining 1120 34:26
23. Anna Lindh Sölvesborgs Kommun 1100 34:31
24. Sara Pettersson Team Fordon 1072 34:53
25. Hanna Mattsson   1131 34:53
26. Ida Bergstrand KARLSHAMN 1113 34:54
27. Malin Johansson Älmhult 2036 34:55
28. christina andersson skog olofström 1070 35:06
29. Elisabeth Nilsson Kristianstad 1052 35:47
30. Kajsa Karlsson Asarum 2062 36:08
31. Emelie Karlsson Mörrum 1057 36:14
32. Therése Löfgren Furulundsskolan 2041 36:20
33. Emmy Carlsson PULSölvesborg 1112 36:28
34. Madelene Kjellsson   1129 36:28
35. Alice Harrysson Sölvesborg 2069 36:47
36. Hanna Velin Fjälkinge 2097 36:55
37. Emmelie Kruhse Sölvesborg 1058 36:55
38. Tina Magnusson   1147 36:59
39. Elina Börjesson Sölvesborg 2092 37:11
40. Alexandra Pap Asarum 1090 37:34
41. Christel Nilsson Sölvesborg 1069 37:36
42. Emma Gustafsson SM Mörrum 2072 37:37
43. Caroline Eriksson Svängsta 1079 38:02
44. Sandra Alvesved Mörrum 1095 38:04
45. Charlotte Silander Karlskrona 2110 38:05
46. Pia Kruhse Sölvesborg 1059 38:31
47. charlott johnsson sölvesborg 1049 38:32
48. Jennie Karlsson ASARUM 2061 38:49
49. Anna Nennesson Fikalösningar 1097 38:49
50. Engla Westerberg Sölvesborgs Kommun 2102 38:54
51. Pernilla Martinsson Sölvesborg 2052 39:04
52. emma turpeinen näsum 1061 39:16
53. Rebecca Söderlund Sölvesborg 2112 39:17
54. Madelene Håkansson Olofström 1115 39:18
55. tilda nilsson Sölvesborg 2121 39:19
56. Linda Svensson Sölvesborg 1048 39:19
57. Caroline Roth Sölvesborgs Kommun 1105 39:24
58. Marica Block Kristianstad 1063 39:30
59. Jennie Hallberg Bromölla 1092 39:31
60. Camilla Karlsson Mörrum 1085 39:33
61. Emmie Jönsson   2125 39:42
62. Sara Stjernkvist Sölvesborg 1056 39:45
63. Elise Nackan Sölvesborg 1125 39:59
64. Camilla Svärd Strömgren Karlshamn 1083 40:02
65. Jennifer Hansson MÖRRUM 1110 40:05
66. Linnéa Olsson Svängsta 1111 40:08
67. Felicia Agrell   1138 40:11
68. Magdalena Bogner Bromölla 1087 40:12
69. Helena Fridman Kristianstad 2049 40:13
70. Sara Rossander Näsum 1051 40:23
71. Linda Kjellberg Trensum 2078 40:24
72. Lucette Brorsson Sölvesborg 1077 40:26
73. Annika Henesey Karlshamn 1084 40:29
74. Frida Edvardsson Sölvesborgs Kommun 1106 40:30
75. Birgitta Berntsson Sölvesborgs Kommun 1103 40:37
76. Emma Strömberg Bromölla 1050 40:38
77. Petra Spogardh Trensum 2073 40:48
78. Ida Abrahamsson Sölvesborgs Kommun 1101 40:51
79. Tina Cehlin Sölvesborgs Kommun 1102 40:51
80. Martha Hörberg Karlshamn 2070 40:51
81. Jessica Carlsson Killeberg 1064 40:53
82. Jennica Ek Bromölla 1060 40:58
83. Nichole Buzzard Lakewood 2094 40:58
84. Maria Johnsson   1135 41:07
85. Caroline Bengtsson Fjälkinge 2095 41:11
86. Vivianne Nilsson Sölvesborgs Kommun 2105 41:18
87. Malin Karlsson Sölvesborg 1089 41:23
88. Ingrid Söderberg SM Mörrum 2065 41:28
89. Josefine Larsson Sölvesborg 1054 41:36
90. Erika Karlsson Karlshamn 2037 41:39
91. Clary Bergqvist Malmö 1071 41:39
92. Anja Bengtsson Ronneby 2120 41:46
93. Anna-Lena Börjesson Sölvesborg 1068 41:51
94. nina Svennergren Sweden Runners 1053 42:01
95. Ida Berggren   2131 42:06
96. Linda Svensson Sölvesborgs Kommun 2108 42:07
97. Anna Jemn Bromölla 2048 42:11
98. Hanna Borgström Lönsboda 2093 42:24
99. Jessica Jenemyr Asarum 2057 42:26
100. Jonna Cederhill Asarum 2056 42:26
101. Jessika Müller Bromölla 2043 42:31
102. Carolina Ljungkvist Bromölla 2044 42:31
103. Malin Åman Vilshult 2076 42:35
104. Linda svensson Gärds Köpinge 2089 42:41
105. christine dufva GÄRDS KÖPINGE 2088 42:41
106. Anna Nordgren   1128 42:43
107. Therese Svensson Arkelstorp 1055 42:49
108. Linda Olsson Olofström 1075 42:56
109. Malin Petersson Olofström 1076 42:56
110. Gabriella Bergholts Sölvesborg 1078 43:06
111. Nellie Nyh Sölvesborg 2068 43:15
112. Camilla Johnsson Arkelstorp 2114 43:26
113. Anna Thomasson Sölvesborg 1080 43:50
114. Jenny Färm GUALÖV 2046 43:57
115. Malin Isgren Tord Nilssons Åkeri AB 1074 43:59
116. Viktoria Olofsson Osby 1065 44:06
117. Kajsa Johansson Sölvesborg 2099 44:17
118. Diana Persson ARKELSTORP 2079 44:18
119. Agneta Johansson Bromölla 2098 44:28
120. Tina Hermansson Sölvesborg 2067 45:03
121. Hanna Gummesson Sölvesborg 2111 45:20
122. Maria Lundgren   1133 45:42
123. Rebecca Ossiansson Sölvesborg 2115 46:23
124. Sylvia Stenfelt Mörrum 2113 46:41
125. Pia Svensson Team Turtles 2051 47:11
126. Eva Ekvall Furulundsskolan 2042 47:11
127. Sara Tell Sölvesborg 2066 47:30
128. Cornelia Johansson Älmhult 2035 47:44
129. Iréne Wahlström Sölvesborg 2055 48:36
130. Jennie Svensson Bromölla 2040 48:39
131. Mona Larsson Näsum 2090 49:04
132. Linda Rydström KSK Kyrkhultssportklubb 2077 49:09
133. Marie Nilsson Kristianstad 2087 49:14
134. Tina Bergman Sölvesborg 2060 49:22
135. Annette Månsson Kyrkhult 2074 49:51
136. Carin Carlsson KSK Kyrkhultssportklubb 2075 49:51
137. Anna-Christina Larsson   2123 50:28
138. Moa Karlsson Jämshög 2064 51:46
139. Kristina Karlsson Jämshög 2063 51:55
140. Emilie Pålsson Mörrum 2047 52:41
141. Daoruang Skoog Villands Vånga 2084 53:30
142. Johanna Eriksson Sölvesborg 2080 53:30
143. Cecilia Uller Sölvesborgs Kommun 1107 53:39
144. Emelie Almqvist Kristianstad 2053 53:41
145. Cecilia Friberg Cirkus Sölve 1067 54:43
146. Åsa Kindberg Kristianstad 2054 58:43
147. Lotta Lindhe   2117 58:43